Ingliz tilini o‘rganayotganlar uchun materiallar

    0
    7 015 marta o'qildi

    Ingliz tili o‘rganayotgan hamda so‘z boyligingiz va o‘qib tushunish qobiliyatingizni oshirish maqsadida bo‘lsangiz, ushbu post siz uchun. Quyida dunyo bo‘ylab ingliz tilida chop etiladigan eng mashhur gazeta va jurnallarga havolalar berilgan. Ulardan turli mavzulardagi maqolalarni o‘qish bilan ingliz tilingizni yaxshilashingiz mumkin.

    Buyuk Britaniya gazetalari: 
    Financial Times – ft.com/intl/world/uk 
    Times – thetimes.co.uk/tto/news
    Telegraph – telegraph.co.uk
    the Guardian – guardian.co.uk
    METRO – metro.co.uk/news
    Mirror – mirror.co.uk
    the Sun – thesun.co.uk
    The SundayTimes – thesundaytimes.co.uk/sto

    AQSH gazetalari: 
    Global masshtabli: 
    The New York Times – nytimes.com
    The Wall Street Journal – europe.wsj.com/home-page
    The Washington Post – washingtonpost.com
    Los Angeles Times – latimes.com
    Qisqa matnli gazetalar:
    USA Today – usatoday.com
    New York Daily News – nydailynews.com
    NewYork Post – nypost.com
    Chicago Sun-Times – suntimes.com/index.html
    Houston Chronicle – chron.com
    Boshqalar: 
    Scholastic News — bolalar uchun mo‘ljallangan yangiliklarni chop etuvchi eng ommabop gazeta – teacher.scholastic.com/scholasticnews/indepth/index.asp

    Kanada gazetalari: 
    National Post – nationalpost.com/index.html
    The Vancouver Sun – vancouversun.com/index.html
    Ottawa Citizen – ottawacitizen.com/index.html
    Times Colonist – timescolonist.com/index.html
    The Chronicle Herald – thechronicleherald.ca
    Calgary Gerald – calgaryherald.com/index.html
    Winniepeg Free Press – winnipegfreepress.com

    Аvstraliya gazetalari: 
    The Australian – theaustralian.com.au
    The Sydney Morning Herald – smh.com.au
    TheWestAustralian – au.news.yahoo.com/thewest

    Yangi Zelandiya gazetalari: 
    NewZealandHerald – nzherald.co.nz
    Stuff – stuff.co.nz
    Local Matters – localmatters.co.nz
    Migrant News – migrantnews.co.nz
    The National Business Review – nbr.co.nz

    Grantlar telegram kanaliga qo‘shiling va grantlar hamda ta’limga oid yangiliklardan birinchi bo‘lib xabardor bo‘ling!